Global Transport and Logistics
Vali riik

Vali riik

myDSV

Küsi pakkumist

Mis on Incoterms® ja kuidas need mõjutavad vastutust ja kindlustusvajadust

Kaupade ülemaailmseks ostmiseks, müümiseks või tarnimiseks peate mõistma Incoterms®-i. Need mõjutavad erinevate osapoolte vastutust ja teie vajadust kindlustuse järele ettenägematute juhtumite korral.

Rahvusvahelised saadetised võivad tunduda üsna keerulised. Peate tegelema tollivormistusega, teadma, kuidas käituda ohtlike kaupadega või täita õige dokumentatsioon. Kui midagi jääb kahe silma vahele, on oluline kindlaks teha, kes vastutab kauba eest igas saadetise etapis
 
Kaupade ülemaailmsel ostmisel, müümisel või tarnimisel peate mõistma Incoterms®-i, Rahvusvahelise Kaubanduskoja (ICC) kehtestatud ülemaailmse kaubanduse reegleid. Need mõjutavad erinevate osapoolte vastutust ja teie vajadust kindlustuse järele ettenägematute juhtumite korral.
 

Mis on Incoterms®?

Incoterms® reguleerib kaupade ostmist ja müümist ning sätestab rahvusvahelises kaubandussüsteemis tegutsevate ostjate ja müüjate kohustused. Nad määratlevad, kellel on kontroll (valdus) ja kes kannab riske kaupade vedamisel müüjalt ostjale.
 
Esmakordselt 1936. aastal kasutusele võetud Incotermsi uuendatakse iga 10 aasta tagant. Neid tunnistab rahvusvahelise kaubandusõiguse juhtorgan, ÜRO rahvusvahelise kaubandusõiguse komisjon (UNCITRAL) ülemaailmseks standardiks. Värskeim väljaanne on Incoterms 2020.
 
Vaata mida peate teadma, mis on Incoterms® 2020-s muutunud ja mis on uut.
 

Miks Incoterms® on oluline?

Kehtivad Incoterms®-id lepitakse kauba müüja ja ostja vahel kokku lepinguliselt. Nad piiritlevad selgelt, kui kontroll ja vastutus (risk) vahetuvad ühelt teisele. Mõned levinumad Incotermid on:
  • EXW: Ex-Works
  • DAP: Delivered at Place
  • DDP: Delivered Duty Paid
  • CFR: Cost and Freight
  • CIF: Cost, Insurance and Freight
Pange tähele, et Incoterms ei määratle omandiõigust. Need määratlevad ainult seda, kui valdus, kontroll ja risk lähevad müüjalt ostjale üle.
 

Kuidas Incotermsiga töötada

Tea ajastust

Kuna kontroll, valdus ja vastutus ei pruugi müüjalt ostjale tingimata üheaegselt üle minna, on oluline olla teadlik, millal võtate riski üle või annate selle üle, teisisõnu, kui vastutus kauba kindlustamise eest kandub teile üle teiselt poolelt tehinguga või vastupidi.
Näiteks kui Incotermi kokkulepe on Ex-Works (EXW), siis vastutus kauba eest läheb müüja tehases või ruumides üle niipea, kui kaup on korjeks valmis. Asjaolu, et korraldate korje kaks päeva hiljem või kohaletoimetus teile võtab mitu nädalat aega pikal merereisil konteineris, ei mõjuta riski ja vastutuse ülekandumist ning seega on vaja otsustada, kas peaksite kaubad kindlustama.
 
Ex-Works sarnaneb poest millegi ostmisega. Te võtate vastutuse ja kontrolli tegelikus poes, ehkki seaduslik omand ei pruugi teile kohe üle minna, kui sõlmite krediidilepingu hiljem tasumiseks.
 
Skaala teises otsas on Delivered at Place (DAP) ja Delivered Duty Paid (DDP). Mõlemal juhul toimub kontrolli ja riski üleandmine ostja territooriumil alles pärast kauba mahalaadimist, teisisõnu samal ajal, kui ostja võtab kauba kätte. Seega peab müüja kindlustuse korraldama kuni selle hetkeni.
 
Delivered at Place on sarnane kojutoomise tellimisega. Maksate kohaletoimetamise eest ja eeldate, et müüja vastutab kauba eest seni, kuni see teile ohutult kätte toimetatakse.

Küsimusi?

Meie eksperdid on valmis aitama. Võtke ühendust ja leiame vajaliku lahenduse.

Võta meiega ühendust